Afghanistan

View listings

Realigro.lv ir pirmais pasaulē nekustamo īpašumu meklēšanas dzinējs, kur Jūs varat izskatīt īpašumu sludinājumus, kas ir īrēšanai Afghanistan

Īpašums, kas tiek pārdots Afganistānā

Afganistāna ir valsts, kurai nav pieejas jūrai. Tās galvaspilsēta ir Kabula. Tas rietumos robežojas ar Irānu, dienvidos un austrumos ar Pakistānu, ziemeļos ar Turkmenistānu, Uzbekistānu un Tadžikistānu un ar Ķīnu līdz reģionam tālāk uz valsts austrumiem.

Afganistānā nav viegli iegādāties īpašumu vai to pārdot. Afganistānā, kuru gadu desmitiem plosījis iekšējais karš, joprojām mitinās aptuveni 30 miljoni cilvēku. Saskaņā ar Pasaules Bankas datiem vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa, praktiski nespējot apmierināt vajadzības pēc pārtikas un izmitināšanas. Afganistāna ieņem 23. vietu pasaules nabadzīgāko valstu sarakstā žurnālā Global Finance, savukārt Transparency International to nosaukusi par septīto korumpētāko valsti pasaulē.

Viena no vietējā tirgus galvenajām iezīmēm ir tā haotiskā būtība. Afganistānā nav zemes reģistrācijas sistēmas, un saskaņā ar ASV Starptautiskās tirdzniecības administrācijas datiem aptuveni 80% darījumu tiek slēgti neoficiāli bez dokumentiem, lai pierādītu īpašumtiesības uz pārdevēju, kurš vēlas pārdot savu īpašumu pārdošanai Afganistānā.

Tas ir iemesls, kāpēc viens un tas pats zemes gabals bieži pieder dažādiem īpašniekiem, kamēr vietējās tiesas nespēj efektīvi atrisināt šādus strīdus. Kopumā tirgus tiek regulēts brīvi, ar pretrunīgiem un nepilnīgiem likumiem un īpašuma juristiem, kuriem nav nepieciešamo prasmju.

2000. gadu vidū Kabula piedzīvoja celtniecības uzplaukumu, kura laikā tika uzbūvētas bagātīgas pirmās mājas starptautiskiem ekspertiem, vēstniecības darbiniekiem, juristiem un valdības ierēdņiem. Tomēr, kad NATO koalīcija paziņoja par savu lēmumu pamest Afganistānu, kapitālieguldījumu pievilcība ir dramatiski kritusies. Daudzi projekti ir apturēti, un pārdošanai paredzēto īpašumu cenas Kabulā vairāku mēnešu laikā ir kritušās par 30-50%.

Tomēr tas nenozīmē, ka šodien Afganistānā nav pilnīga pieprasījuma pēc nekustamā īpašuma pārdošanas. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, no 2004. līdz 2017. gadam valsts iedzīvotāju skaits ir pieaudzis par gandrīz 40%. Pēdējos piecos gados galvaspilsētas iedzīvotāju skaits ir palielinājies par 25% - no 3,2 miljoniem līdz 4 miljoniem. Lauku apvidu iedzīvotāji dodas uz Kabulu, meklējot darbu un labāku un drošāku dzīves vidi.

2005-2021 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Iestatījumi

    Lai labāk izmantot Realigro mājas lapā, iestatiet savas preferences attiecībā uz valodu, valūtu, kvadrātmetru vai sq ft

    Uzstādīt tagad Nerādīt atkal
BB